Stacja Badawcza Instytutu Parazytologii PAN.

Stacja Badawcza Instytutu Parazytologii Polskiej Akademii Nauk jest placówką badawczą zlokalizowaną w Kosewie Górnym, w województwie Warmińsko-mazurskim. Na terenie placówki utrzymywane są w warunkach zbliżonych do naturalnych liczne stada Jeleniowatych należące do trzech żyjących w Polsce gatunków: Jeleni Szlachetnych, Danieli Europejskich oraz Jeleni Sika. Stacja prowadzi zarówno działalność naukową jak i edukacyjną.

Podstawowym zadaniem naszej placówki jest prowadzenie prac badawczych w zakresie szeroko rozumianej parazytologii a także dotyczących biologii i ekologii jeleniowatych oraz możliwości utrzymywania ich w hodowli.

W ramach działalności edukacyjnej stacja przyjmuję licznych odwiedzających mających szansę obejrzeć piękne zwierzęta utrzymywane na terenie placówki oraz poszerzyć swoją wiedzę na temat zarówno biologii jak i ekologii. Przeciętnie w cztery miesiące sezonu stację odwiedza sześć tysięcy turystów.

1307438661-0_big

Ponadto, w ramach działalności naukowej poza pracownikami naukowymi wykonującymi badania corocznie przyjmujemy liczną grupę studentów, którzy pracują u nas w ramach praktyk wakacyjnych.

Placówka powstała w roku 1984 jako PGR eksperymentalny poświęcony badaniom hodowli jeleniowatych.

(Visited 3 179 times, 5 visits today)